Konec školního roku se blíží a prvňáci zažili spoustu nových dobrodružství. Nejprve se vydali ke včelaři na Vižinu na besedu ke Dni včel. Pohráli si na dětském hřišti a těšili se na další výpravu. Tentokrát to bylo na rodinnou farmu jejich spolužáka, kde chovají ovce a mají malá jehňata. Nasbírali ovčí rouno a ve škole vyráběli ovečku a beránka. Vymysleli i pravdivý příběh o narozených jehněčích dvojčatech, z nichž jedno matka odvrhla. Do třetice vyrazili prvňáci na ptačí stezku na Vižinu, kde nám průvodce dělala ornitoložka z přírodovědecké fakulty v Praze. Cestou jsme se zastavili na návštěvě u devíti štěňátek. Vyrazili jsme také do knihovny na pasování, aby se mohli stát oficiálně čtenáři. Jeli na exkurzi do Hořovic k profesionálním hasičům, kde si prohlédli techniku a dověděli se mnoho zajímavostí z jejich práce. Přespávali s rodiči ve škole ve stanech, opékali buřty, koupali se na koupališti a vyrazili na bojovku. Poslední větší výprava byla do muzea Českého krasu v Hořovicích na program o netopýrech. (J.Fialová)