ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSOVOsov 93, 267 25

Badatelská exkurze do Koněpruských jeskyní a hledání zkamenělin

Ve čtvrtek 16.11. jsme se se 4. a 5. třídou zúčastnili badatelské exkurze do Koněpruských jeskyní spojenou s hledáním zkamenělin v přilehlém lomu.

Při prohlídce Koněpruských jeskyní byl výklad veden interaktivní formou s použitím zobrazovacích technik, které bezesporu přispěly k pochopení a zapamatování si souvislostí v dlouhodobém horizontu. Žáci byli nadšeni jak z neobvyklé možnosti pozorovat zimující netopýry, tak z kosterních pozůstatků pravěkých zvířat a lidí, které byly dříve překryty velkou vrstvou bahna.

Po prohlídce žáci upevnili své znalosti a dovednosti opakovací aktivitou a skupinovou prací na téma Koněpruské jeskyně a vznik zkamenělin.

Následoval přesun po stezce NS Zlatý kůň až k lomu, kde se žáci s velkým zájmem věnovali hledání zkamenělin a jejich určování s dopomocí odborníků. U žáků se exkurze setkala s velkým ohlasem a každý si odvezl nejednu zkamenělinu i s jejím popisem.

Velmi děkujeme Muzeu Českého krasu v Berouně za poutavě vedený program a Správě jeskyň České republiky za zpřístupnění jeskyní. (A.M.Marhoul)

Foto z akce je k vidění ZDE