ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSOVOsov 93, 267 25

Do lesa s lesníkem

Opakovaně se naše škola zapojila do programu s názvem Do lesa s lesníkem. Této poutavé lesní akce se zúčastnili 10.10. žáci 3., 4. a 5. třídy. Program seznamuje děti a učitele s trvale udržitelným hospodařením v lesích. Interaktivní program nás velmi zaujal a děti též prokázaly velmi hluboké znalosti o lese a lesním hospodaření, což bylo i pro některé lesní odborníky s podivem. Současně žáci dokázali velmi přesně odhadnout přírůstky v lese a kladli zajímavé otázky. Děti se dozvěděly mnoho informací např. že les vyžaduje celoroční péči lesníků. Seznámili jsme se též s vývojem lesa a poznali jsme dřevo jako obnovitelný materiál, který má každodenní využití. Vyzkoušeli jsme si, jak se sází les, používají měřící přístroje, provádí probírka a s velkým ohlasem žáci sledovali a hádali zvuky jednotlivých lesních zvířat. Tímto bychom rádi poděkovali Nadaci dřevo pro život a jejím partnerům za velmi přínosný a poutavý program, který nás všechny obohatil a přinesl nám poučení i radost. Děkujeme! (A.M.Marhoul)