Olympijské ozvěny

O hlavních prázdninách jsme mohli fandit našim sportovcům, kteří se účastnili letní olympiády v Tokiu. Naši sportovci byli velice úspěšní, protože vybojovali 4 zlaté, 4 stříbrné medaile a 3 bronzové. Na olympiádu navazovala paraolympiáda a naši handicapovaní sportovci byli také velice úspěšní, a i přes svá zdravotní postižení, vybojovali také spoustu medailí.

Po návratu do školy jsme se domluvili na sportovním dni, který bude oslavou všech sportovců. Snažíme se vést žáky k olympionismu, k přátelství a ke hře fair play. Na školní zahradě jsme si nejprve připomněli historii vzniku olympijských her, povídali jsme si o dalekém Řecku a připomněli si i jeho zakladatele pana Pierra de Coubertina. Dětem jsme ukázali i všechny olympijské symboly. Na školní zahradě zavlála olympijská vlajka, byl zažehnut olympijský oheň a pod pěti kruhy jsme mohli začít soutěžit a závodit. Soutěžili jsme v běhu přes překážky, ve sprintu, ve střelbě na cíl, v hodu oštěpem, v parkuru, v pink ponku. Žáci dostávali na startovní kartičky razítka a smajlíky za splněné úkoly. Všichni soutěžící byli odměněni sladkou medailí. Na závěr na nás čekal zajímavý úkol. Protože táhneme za jeden provaz, měli žáci jednotlivých tříd za úkol spojit se v jeden dlouhý provaz a projít ve spojení daný úsek. V cíli na celou třídu čekal krásný pohár vítězů, který bude zdobit jednotlivé třídy. Počasí nám přálo, všichni jsme měli sluníčkovou náladu a dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu.

Foto z celé akce můžete sledovat ZDE