Změny v testování

Vážení rodiče, milí žáci,

vláda ve středu, 29. 12., potvrdila platnost mimořádného opatření k testování ve školách. Od pondělí 3. ledna 2022 nás  čekají  změny v testování žáků, ale i zaměstnanců naší školy.

Shrnutí nejdůležitějších změn:

• pro MŠ beze změn – děti se netestují
  • od 3. do 16.1.2022 se bude testovat 2x týdně –  pondělí, čtvrtek, od 17. 1. jen v pondělí
  • od pondělí se testují v ZŠ všichni žáci,  zaměstnanci ZŠ i ŠJ a to očkování, neočkovaní i ti, kteří prodělali onemocnění Covid – 19. Testovat budeme antigenními testy vždy před první vyučovací hodinou. Do výsledků testů mají všichni nasazenou ochranu úst a nosu.
  • kdo se testovat nebude a testování odmítne, musí nosit celý den roušku/respirátor a musí dodržovat celou řadu dalších omezení – stejně jako tomu bylo při podzimním testování
  • pokud ve čtvrtek bude někdo ve třídě AG+, nastává režim “Test To Stay” (týká se pouze čtvrtečního testování) – více níže
  • na základě nahraných tabulek, které zajistí škola, dostanou žáci od KHS automatické SMS se žádankami na PCR test, případně s nařízením karantény – vše by mělo proběhnout v rámci 24 hod

Režim TEST-TO-STAY, …aneb otestuj se, abys mohl zůstat!

Tento režim bude ve školách platit prvních 14 dnů v lednu pro čtvrteční testování. Pokud bude mít ve třídě někdo pozitivní AG, dokud nebude znám výsledek následného PCR testu, ostatní spolužáci sice mohou chodit do školy, ale musí:

• po celou dobu mít ve škole roušky – očkovaní i neočkovaní
  • každé ráno si ve škole udělat kontrolní AG test
  • zachovat homogenitu třídy – s nikým se nemíchat
  • obědvat s odstupem od ostatních tříd
  • vyčleněné WC, pokud je to ve škole možné

Pokud bude PCR test negativní, vše se vrací zpět do běžného režimu, pokud bude pozitivní, následuje standardní trasování, případně karanténa.

Více o nových pravidlech na https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-v…/…

Prosíme všechny o důsledné dodržování všech opatření. Děkuji.

Mgr. Soňa Kocmanová, ŘŠ